Buradasınız: Anasayfa / Etiket Arşivi: tarımsal proje örnekleri

Etiket Arşivi: tarımsal proje örnekleri

Haber Aboneliği

Hayvancılık Destekleri

hayvancilik-destekleri

  2012 Hayvancılık Destekleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2012 yılı için toplam tarımsal desteklere ödenecek bütçe içinde hayvancılığa yüzde 28 pay ayırdı. 2002 yılında 83 milyon lira olan hayvancılık desteği 2012 yılında 2 milyar 113 milyon liraya yükseldi. 2012 yılında et sektörüne yönelik alınan tedbirler kapsamında ilk defa etçi damızlık sığır başına 350 lira destek verilecek. Yine besilik hayvan ... Devamını Oku »

Tarımsal Ar-Ge Proje Destekleri

tarimsal-arge-destegi

Tarımsal Ar-Ge Proje Destekleri Bakanlığımız, tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda bilgi ve teknolojilerin geliştirilmesi, çiftçiler, tarımsal sanayiciler ile ihracatçılara aktarılması ve tarım sektöründeki örgütlerin Ar-Ge kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla Ar-Ge projelerine geri ödemesiz doğrudan destekleme ödemesi vermektedir. 5488 sayılı tarım kanuna bağlı olarak çıkartılan Araştırma ve Geliştirme Projelerinin Desteklenmesinde Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Tebliğ kapsamında, tarım sektörünün ihtiyacı olan ... Devamını Oku »

Kosgeb Ar- Ge ve İnovasyon Destekleri

kosgeb-arge-destekleri

  Kosgeb Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı PROGRAMIN AMACI VE GEREKÇESİ Bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcilerin geliştirilmesi, Teknolojik fikirlere sahip tekno-girişimcilerin desteklenmesi, KOBİ’lerde Ar-Ge bilincinin yaygınlaştırılması ve Ar-Ge kapasitesinin artırılması, Mevcut Ar-Ge desteklerinin geliştirilmesi, İnovatif faaliyetlerin desteklenmesi, Ar-Ge ve İnovasyon proje sonuçlarının ticarileştirilmesi ve endüstriyel uygulamasına yönelik destek mekanizmalarına ihtiyaç duyulması. ... Devamını Oku »

Kosgeb Genel Destek Programı

kosgeb-destekleri

Genel Destek Programı  PROGRAMIN AMACI VE GEREKÇESİ Proje hazırlama kapasitesi düşük KOBİ’ler ile KOSGEB hedef kitlesine yeni dahil olmuş sektörlerdeki KOBİ’lerin de mevcut KOSGEB desteklerinden faydalanması, KOBİ’lerin kaliteli ve verimli mal/hizmet üretmelerinin sağlanması, Mevcut KOSGEB desteklerinin revize edilerek daha fazla KOBİ’nin bu desteklerden yaygın şekilde faydalanması, KOBİ’lerin rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek amacıyla genel işletme geliştirme faaliyetlerinin teşvik edilmesi, KOBİ’lerin ... Devamını Oku »

Patent Başvurusu Teşvik ve Destekleme Programı

patent-destekleri

  1008 – Patent Başvurusu Teşvik ve Destekleme Programı 1008 – Patent Başvurusu Teşvik ve Destekleme Programının amacı, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası patent başvurularının sayısının arttırılması, kişilerin patent başvurusu yapmaya teşvik edilmesi ve ülkemizde fikri ve sınaî hakların tescili yönünde bilinçlenmeye katkıda bulunulmasıdır. Kim başvurabilir?   İlgili patent ofislerinin herhangi birisine başvuru yaparak, başvuru numarası alan T. C. vatandaşları veya ... Devamını Oku »

Tüm Arge Destekleri

arge-destekleri

Arge Destekleri   Devletler, Ar-Ge ve yenilikçilik faaliyetlerini uluslararası rekabetin bir unsuru olarak görmekte ve özel sektörün bu alanlarda faaliyet göstermesini teşvik edici bazı modelleri uygulamaya koymaktadırlar. Teknolojik gelişmenin uluslararası rekabet gücünü artırarak tüm toplumun mutluluğuna katkı sağlayacağına inanılmaktadır. Ülkemizde, Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin kurulması için gerekli arazi temini, altyapı ve idare binası inşası ile ilgili giderlerin yönetici şirketlerce karşılanamayan kısmı ... Devamını Oku »

Yeni Otomat Fikirleri

otomatlar

 Kırtasiye ve Eczane Otomatı     Kırtasiye Otomatı Bu Otomatın Türkiyede ve Dünyada Bir Örneği Daha Yok Türk Patent Enstitüsüne Tescil ettirdiğimiz Kırtasiye Otomatı ile ; Kalemden , Zımba Teline, Kalem ucundan, yapıştırıcılara kadar Aklınıza Gelebilecek Her türlü Kırtasiye ve Ofis Ürünlerini Kolay, Rahat, Her zaman ve Her Yerde Satabilirsiniz. Ayrıca Cihaz İstenilirse Kimlik ve Ehliyet Gibi Küçük Ebatlardaki Belgelerin ... Devamını Oku »

Scroll To Top